جنگنده تورنادو

جنگنده تورنادو
تولید کننده: Just Flight
مدل کالا: جنگنده تورنادو
موجودی: در انبار
2,000تومان قیمت بدون مالیات: 2,000تومان

حراجی افزودنیهای شبیه ساز پرواز یکی از برترین جنگنده بمب افکن های ساخته شده برای شبیه ساز پرواز را با قیمت همیشگی و باورنکردنی 1000 تومان به علاقه مندان پیش کش می کند، افزودنی که از پرواز با آن لذتی وافر خواهید برد.

جنگنده تورنادو 
  

هواپیما جنگنده تورنادو   مشخصات  هواپیمای جنگنده: تورنادو / Tornado
نوع هواپیما: هواپیما جنگنده چند منظوره
کشورسازنده:  اتحادیه اروپا
شرکت سازنده: کنسرسیوم هواپیما سازی پاناویا
تاریخ نخستین پرواز: 14 آگوست 1974
تاریخ رونمایی: 1979
وضعیت کنونی: فعال و در حال انجام ماموریت
بکار گیرنده ها: نیروی هوایی سلطنتی انگلستان - نیروی هوایی آلمان - نیروی هوایی ایتالیا -نیروی هوایی سلطنتی عربستان
آغاز ساخت: 1979 تا 1998
تعداد ساخته شده: 992 فروند
قیمت هر فروند:

  پس از جنگ جهانی دوم و تولید پیمان نظامی ناتو برای حفاظت اروپای غربی در مقابل شوروی و پیمان نظامی "ورشو(warsaw pact)" ٫نیروهای هوایی این كشورها به هواپیماهای بسیار گوناگونی مجهز شدند.استفاده از ابزارهای گوناگون٫سردرگمی و چند دستگی استانداردهای این واحدها رابه دنبال داشت٫به نحوی كه فرماندهان ناتو تصمیم به انتخاب جنگنده ای واحد و مشخص گرفتند .در دهه 1960 ٫بررسی گسترده ای برای این منظور صورت گرفت و نتیجه آن توافقی ابتدایی از سوی انگلستان ٫آلمان غربی و ایتالیا با عنوان پروژه (پاناویا2000)شد.اجرای پروژه پاناویا 2000 به دهه 1970 كشیده شد و در این سالها كنسرسیومی متشكل از سه كارخانه هواپیماسازی British aerospace از انگلستان MBBاز آلمان غربی و ایر ایتالیا از ایتالیا٫در آلمان غربی به وجود آمد تا تحت هدایت هماهنگی این امر صورت گیرد.لازم به ذكر است بعدها از طرحهای اف-111 و اف-14 نیز بهره گیری شد.در این میان نقش انگلستان جدی تر و گسترده تر از بقیه بود به نحوی كه پس از آماده شدن نمونه غیرپروازی و تغییر پروژه به نام تورنادو به معنای توفان٫ انگلستان در دو گرایش حمله به زمین به صورت ضربتی ممانعتی و نوع دفاع هوایی پروژه مشترك ناتو را تكامل بخشید.بنابراین ٫برای سهولت كار و تمایز عملیات دو مدل تورنادو به صورت منفرد به تشریح فنی هر یك از آنها خواهیم پرداخت.     مدل ضربتی/نفوذی بازدارنده /شناسایی و رزم الكترونیك: 
این مدل نوع استاندارد هواپیمای تورنادو است .به عنوان یك جنگنده چندماموریته با تاكید بر حمله به مواضع زمینی٫تورنادو قادر به انجام عملیات در ارتفاع بسیار پایین و همه گونه شرایط جوی ٫برای حمله به هدف های پدافند شده به ویژه كشتی هاست.مقدورات حمل جنگ افزار تورنادو در حد بهترین هواپیماهای ضربتی اریابی می شود.رادار تورنادو از نوع جلونگر چند حالته با نرم افزار قابل برنامه ریزی Texas Instrument با سیستم تعقیب عوارض زمین است.در سیستم راداری تعقیب عوارض زمین ٫اطلاعات مربوط به مسیر پرواز از جمله ارتفاع هر كیلومتر مربع مسیر٫به صورت اعداد نمونه ای به كامپیوتر سیستم داده می شود.پس از پرواز بر فراز منطقه دشمن٫برای جلوگیری از شناسایی به وسیله رادارهای خصم٫رادار بهترین و در حقیقت كمترین ارتفاع را در اختیار خلبان قرار می دهدو خلبان با انتخاب این ارتفاع و تطبیق دایم با اطلاعات كامپیوتر ٫به راحتی می تواند اقدام به عملیات و گریز نماید.   كنترل الكترونیك فرامین پروازی یا به عبارت دیگر Fly By Wire برای نخستین بار در جنگنده تورنادو عملیاتی شد.در این سیستم كلیه فرامین اعمال شده به وسیله اهرم كنترل به صورت علایم الكتریكی در آمده و به عمل كننده های هیدرولیك هر قسمت می رسد.بنابراین تمام رابطهای معمول در هواپیما برای اعمال فرامین از میان رفته و در نتیجه قابلیت و اعتماد سیستم انتقال فرامین افزایش٫و وزن هواپیما كاهش می یابد.در این سیستم اگر هر گونه ایرادی برای انتقال فرامین پیش آید از كانالهای دیگر كامپیوتر پرواز باسیم بهره برده خواهد شد٫علاوه بر این با برنامه ریزی كامپیوتر تمام اعمال ورودی های هوا و حركت بال هنگام پرواز مافوق صوت مورد كنترل قرار خواهد گرفت.بدین ترتیب تورنادو توانست به لقب سریعترین هواپیما در ارتفاع پایین پروازی دست یابد.دیگر وسایل الكترونیك پرواز شامل دستگاه نمایش سربالا و نمایش سر پایین ٫صفحه تلویزیونی رادار هواشناسی/رزمی در كابین جلو و سه نمایش دهنده دیگر وضعیت جنگ افزار در كابین عقب می شود.حداكثر سرعت این مدل در دریا 1480 كیلومتر در ساعت٫در ارتفاع 2337 كیلومتر بوده و سقف پروازی معادل 15240 متر و برد عملیاتی با 3629 كیلوگرم جنگ افزار 1390 كیلومتر را دارد.     
مدل دفاع هوایی: 
نوع برتری هوایی و یا دفاع هوایی تورنادو ٫دقیقاْ حاصل نیازهای انگلستان است.طرح انگلیسی تورنادو برای جایگزینی هواپیماهای رهگیر مانند لایتنینگ در نظر گرفته شده بود.در حالی كه هم اكنون بسیاری از كشورهای جهان ٫من جمله عربستان تعدادی از هر دو نوع تورنادو را برای دفاع از مرزهای شمالی خود برگزیده است.طرح دفاع هوایی تورنادو بر اساس نوع استاندارد ضربتی و تاكید بر قابلیت هایش در رزم هوایی٫ از جمله برد و سرعت خطی٫قابل ارزش و تعمق است.برای راحتی تعمیر و نگهداری نوع دفاع هوایی٫80 درصد قطعات نوع ضربتی/ممانعتی٫در این مدل به كار رفته و جز دماغه هواپیما بدنه آن تغییری نكرده است.تغییر اصلی مدل دفاع هوایی در كابین هواپیما مشهود است.استفاده از نشان دهنده سرپایین جدید ٫رادار چند حالته ماركنی/فرنتی به صورت پالس داپلر و سیستم كنترل آتش بالانگر /پایین نگر برای هوایت موشك های هوا به هوا به سمت هدف های بالا و یا پایین پرواز ٫چهره تازه ای به سیستم های الكترونیك پروازی بخشیده است.در این میان سیستم تشخیص دوست از دشمن٫دفاع در مقابل ضدعمل سینگر كه مرتبط با هواپیمای پیش اخطار Nimrod است و ناوبری اینرسی INS ثانوی ٫امكان تهاجم راداری بر علیه این هواپیما را تقلیل بخشیده است.نكته جالب در مورد نوع دفاع هوایی سیستم افزایش دید خلبان VAS برای تشخیص چشمی هواپیمای دشمن از فاصله بسیار دور است.این سیستم در كنار رادار می تواند كمك های بسیار زیادی به خلبان خصوصاْ در نبردهای تن به تن نماید.در پایان باید گفت انگلیسی ها با طرح تورنادو دفاع هوایی به مقصد خویش دست یافتند و دفاع هوایی به گفته آنان مقدورات این هواپیما در حد یا فراتر از هواپیمایی است كه قبلاْ یا فعلاْ در خدمت نیروی هوایی انگلستان هستند.     در زمان حاضر هواپیماهای "تورنادو"، مجهزترین جنگنده‌های بمب افكن‌های جاسوسی در دنیا است. 

به گزارش پایگاه اینترنتی دویچه‌وله (رادیو آلمان)، تورنادو، پرسرعت ترین جنگنده ارتفاع پایین، حمل‌كننده موشكهای هوا به هوا، هوا به زمین، ضد كشتی، موشك‌های كروز، مسلسل و بمب تا هشت هزار كیلوگرم و شعاع شناسایی تا یكهزار و ‪ ۲۰۰‬كیلومتر هستند، بدون آنكه در صفحه رادار ظاهر شوند. 

این هواپیماها با قابلیت پرواز در كمترین ارتفاع ممكن با بالاترین سرعت و در هر شرایط جوی، دارای سیستم رادار تعقیب جنگنده‌های دیگر، ظرفیت حمل سلاح و تجهیزات بیش از هشت هزار كیلوگرم، حمل و پرتاب راكت و بمب‌های مختلف از جمله موشكهای كروز، راكتهای هوا به هواو راكتهای ضد كشتی در نوع خود بی‌نظیر هستند. 

سیستم شناسایی تورنادو حتی از ارتفاع دو هزار متری، كوچكترین اهداف زمینی را شناسایی می‌كند. شعاع شناسایی محدوده‌ای تا هزار و ‪ ۲۰۰‬كیلومتر را دربرمی‌گیرد. 

این جنگنده بمب افكن‌های جاسوسی، می‌توانند تا ارتفاعی نزدیك به سطح درختان جنگلی پایین بیایند، ارتفاعی حدود ‪ ۶۰‬متر بالای زمین كه حتی در شرایط اضطراری تا ‪ ۳۰‬متر هم كاهش پیدا می‌كند. 

ویژگی خاص بعدی، ردیابی رادار دشمن است. سنسورهای مخصوص تورنادو این هواپیما را از صفحه رادار دشمن محو می‌كند و تورنادو بدون اینكه در صفحه رادار ظاهر شود مسیر رادار دشمن را ردیابی و منهدم می‌كنند.     طرح ساخت هواپیماهای تورنادو كه در زمان حاضر جزو جنگنده‌های پیشرفته دنیا به شمار می‌آیند، ‪ ۴۰‬سال پیش برای اولین بار ارائه شد. طرحی كه آغاز تحولی عظیم در صنعت هواپیماهاسازی بود. آن زمان شش كشور آلمان، فرانسه، ایتالیا، كانادا، هلند و بلژیك توافقنامه همكاری ساخت نوع تازه‌ای از جنگنده‌ها را امضا كردند و پس از مدتی انگلستان نیز به این جمع پیوست. 

هدف از ساخت این هواپیماها، تجهیز یگان هوایی برای دفاع بهنگام بروز جنگ عنوان شد. طرحی كه بعدها تنها توسط سه كشور انگستان، آلمان و ایتالیا دنبال شد. 

بر اساس یك توافق مشترك، طراحی بدنه هواپیما به متخصصان آلمان، جلوی بدنه و دم هواپیما به متخصصان انگلیس و بال‌ها به متخصصان ایتالیایی سپرده شد. مدتی پس از پرواز اولین مدل این نمونه، این هواپیمای بی‌نام تورنادو به معنای گردباد نام گرفت. 

اما پس از تولد تورنادو، هر كدام از كشورهای سازنده به تكمیل طرح اولیه و طراحی مدل‌های تازه‌تری پرداختند. در طراحی نمونه‌های بعد از طرح هواپیماهای "اف ‪ "۱۴‬نیز استفاده شد. 

در آغاز دهه نود میلادی، آمریكا نیز تصمیم گرفت ناوگان هوایی خود را به تورنادو مجهز كند. تصمیمی كه بعدها تغییر پیدا كرد و جنگنده‌های "اف ‪"۱۶‬ جایگزین آنها شدند. 

اما تورنادوها با طراحی موتورهای پیشرفته‌تر و تغییراتی در كابین هواپیما مدل به مدل قدرتمندتر شد. مدلی كه ارتش آلمان در اختیار دارد با داشتن مخزن سوخت اضافی و قابلیت سوخت‌گیری هوایی قادر به پرواز تا دورترین نقاط است. 

از این هواپیماها پیش از این در جنگ كوزوو، درگیری‌های اوكراین، جنگ كویت و جنگ عراق استفاده شده است. در جنگ دوم عراق به كمك سیستم‌های شناسایی و ردیابی تورنادو، قسمت اعظم ناوگان هوایی عراق در آشیانه‌ها ردیابی و منهدم شدند. 

هواپیماهای تورنادو در اصل جنگده بمب افكن‌هایی هستند كه به غیر از كشورهای آلمان، انگلستان، ایتالیا و عربستان سعودی نیز آنها را در اختیار دارند. 

شرح مفصل


مدل:

 مدل دقیق با استفاده از  هواپیما در دنیای واقعی
انیمیشن های متعدد از جمله درب کاناپی، نردبان خدمه، واحد خدمات زمینی، درب APU، پرچم ها و قاب ها
سطوح کنترل بسیار دقیق از جمله ailerons, flaps, slats, spoilers and airbrakes
خدمه متحرک با ویزور و ماسک
 بافت استفاده 2048 x 2048 برای تولید بالاترین وضوح بافت ممکن 
مناسب برای شبیه ساز پرواز
هشدارهای شنیداری چندگانه
یکی از پرطرفدار ترین محصولات
پنل تنظیم نور کابین
دکمه های 3 بعدی
دارای چک لیست
فریم ریت مطلوب
امکان قرار گرفتن بجای کمک خلبان
صدای استریو واقعی
دینامیک مشابه به هواپیمای واقعی (تست شده توسط خلبانان واقعی)
وزن واقعی و تعادل
اثر شب واقعی بر روی پنل و کابین خلبان
پنل واقعی و جذاب
صدای واقعی و جذاب
طراحی دقیق بدنه
کیفیت بسیار بالا
دارای کابین دو بعدی
دارای  بازنقش های مختلف بدنه
دارای کابین سه بعدی فوق العاده زیبا
بافتی متفاوتی و شکوهمند که می درخشد و نور را  بازتاب می دهد.
نشانگرهایی با قابلیت بازتاب نور
مدل 3D با کیفیت بالا و بافت HD
بافت خالی برای ایجاد طرح های خود
دینامیک واقعی
دارای انیمیشن در موتورها به هنگام کم یا زیاد شدن قدرت موتور
نورپردازی حرفه ایی
پنل کاملا دیجیتال (Full Glass)
هم خوانی سیستم های ناوبری و رادیویی جهت پروازهای تحت شبکه
خلبانان متحرک
انیمیشن های خارجی سفارشی
محصولی بینظیر
افکت دود برای نمایشهای هوایی
قابلیت شلیک انواع مهمات
قابلیت بازشدن درب کاناپی

قبلیت لود انواع تسلیحات زیر:
 - Mk.13 / 114 GP بمب
 - BL-755 خوشه بمب
 - JP233
 - CPU-123 / B LGB
 - Sea Eagle
 - مخزن سوخت 1500L 
 - مخزن 2250L 'هیندنبورگ "سوخت 
 - AIM-9L / M
 - BOZ-107
 - Skyshadow ECM

 

24 طرح های رنگی معتبر را شامل می شوند:

نیروی هوایی سلطنتی - MRCA
نیروی هوایی سلطنتی - Boscombe پایین
نیروی هوایی سلطنتی - جنگ خلیج فارس طرح (میگ خوار)
نیروی هوایی سلطنتی - 617 اسکادران
نیروی هوایی سلطنتی - 12 اسکادران
نیروی هوایی سلطنتی - 16 اسکادران، سالگرد 75
نیروی هوایی سلطنتی - 14 اسکادران، سالگرد 75
نیروی هوایی سلطنتی - 45 اسکادران / TWCU
نیروی هوایی سلطنتی - 31 اسکادران 7 سالگرد
نیروی هوایی سلطنتی - 15 اسکادران 75 سالگرد
نیروی هوایی سلطنتی عربستان - 7 اسکادران
نیروی هوایی آلمان - توسعه اولیه
نیروی هوایی آلمان - JBG-33
نیروی هوایی آلمان - JBG-31
نیروی هوایی آلمان - AG51، ببر ملاقات
نیروی دریایی آلمان - طرح جدید
نیروی دریایی آلمان - طرح اولیه
نیروی دریایی آلمان - 2002 رنگ صفحه نمایش
نیروی دریایی آلمان - سالگرد 90 از حمل و نقل هوایی نیروی دریایی
نیروی هوایی ایتالیا - MM55011، سالگرد 50 از این طرح AMI
ایتالیایی نیروی هوایی - طرح جنگ خلیج فارس
ایتالیایی نیروی هوایی - طرح اولیه
ایتالیایی نیروی هوایی - 155 Gruppo ببر ملاقات 2،002
ایتالیایی نیروی هوایی - 102 Gruppo 60 سالگرد

فیلم معرفی این افزودنی را در سایت آپارات مشاهده نمایید.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.

نوشتن نظر

نام شما:

نظر شما:

توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:

برچسب ها: جنگنده تورنادو

Powered by Opencart
Opencart theme designed by KulerThemes.com

پشتیبانی